• м. Ватутіне, вул. Транспортна, 19г

Встановлення

Перш ніж почнуться роботи по виготовленню та встановленню пам’ятника, необхідно виконати ряд підготовчих робіт на місці поховання. Це демонтаж старого пам’ятника, вирівнювання майданчика. Після цього потрібно підготовити бетонну заливку, розрахувавши її попередньо під розміри пам’ятника. Під стелу найкраще зробити глибину від 20 до 80 см (залежно від типу грунту та погодних умов), а під квітник і надгробок — 10 до 30 см. (В залежності від типу грунту та погодних умов), монтаж пам’ятника виконується після того, як бетонна заливка вистояла необхідний час. Установка надгробних пам’ятників не терпить поспіху.

В першу чергу встановлення пам’ятника починається з тумби (підставки), до якої промикаются квітники. Кожну деталь потрібно «садити» на розчин, витримавши горизонтальний рівень. Стелу (арку) встановлюють в останню чергу. Для того, щоб вона була стійкою, використовують металевий штир. Його слід вставити в отвір в підставці з одного боку і в отвір в арку (стелу) з іншого. І поставити на розчин. Після цього установку пам’ятника можна вважати закінченою.

Детальний опис процесу встановлення пам’ятника з граніту.

Цю послугу ми надаємо не цілий рік, а лише в період весна літо осінь. Обумовлюється дана умова тим, що на промерзлу землю пам’ятники не встановлюються. Інакше в результаті такого халатного ставлення до виробу можуть з’явитися відколи, тріщини та інші види пошкоджень. Так само ще однією умовою є строк від моменту поховання — 1 рік. Такий проміжок часу земля інтенсивно осідає над могилою.

З інструментів знадобляться:

  • Молоток звичайний і гумовий
  • Штикова лопата
  • Шуруповерт або викрутка
  • Шпатель, кельму
  • Ножівка
  • Рівень, косинець
  • Металевий лист, пістолет для герметика, відро
  • З матеріалів будуть необхідні: Щебінь, пісок, вода, цемент
  • Герметик морозостійкий для скла, каменю
  • Дошка для опалубки, дерев’яні бруски (2 шт)
  • Шурупи
  • Швелер довжиною 160 см (№10)
  • Арматура довжиною 160 см (№ 10) — 4 шт, арматура № 12 — довжина 18 см
  • В’язальний дріт
  • Виконується встановлення гранітних пам’ятників подібного типу в два етапи / два дні. Розглянемо цей процес більш детально, щоб ви змогли уявити собі обсяги роботи.

День перший

Отже, як встановити гранітний пам’ятник? У нашому прикладі ми беремо середньостатистичний ділянку в 240х220 см. По насипу візуально визначаємо місце положення могильної ями. Точні межі слід визначати шматком арматури. Відчути різницю між скопаним і цільним грунтом легко. Останній більш щільний. Наш приклад використовує яму розміром 200х100 см. Кілочками помічаємо кути ями. Вирівнюємо землю на майданчику, в якій кілочки слід залишити на місцях.

Заливка під пам’ятник

Для того, щоб виконати якісний монтаж надгробки, достатньо буде зробити стрічковий мілкозаглиблений фундамент. Тут виникає ключовий момент — винесення опорних точок за межі могильної ями на 30-50 см. Такі розміри країв актуальні для пам’ятників невеликого розміру. Важкі деталі вимагають більшої опори, а, значить, і великі значення виносу. Розмір фундаменту слід визначати, виходячи з розмірів деталей пам’ятника. Далі по ширині штикової лопати — (це приблизно 21 см) викопується траншея глибиною 25-30 см, як ви бачите на схемі установки пам’ятника.

На дні цієї траншеї необхідно засипати шар піску в два см, після чого шар щебеню в чотири-п’ять см. На піщаний грунт пісок не засипається. Після цього готуємо цементний розчин, який повинен бути рідким, і проливаємо його на щебінь (вище на 1 см).
Установка гранітного комплексу

На пролитий щебінь в те місце, де буде за планом встановлена підставка, слід укласти швелер. В інші частини траншеї укладаємо арматуру відповідно до схеми. Всі деталі в’язальним дротом пов’язуємо між собою. Так ми утворили каркас. Після цього слід залити цю конструкцію розчином, який повинен бути густим, на два-три см нижче рівня ґрунту (тобто «нуля»). Робимо це для того, щоб пізніше «заховати» бетон опорних точок під шаром землі.

За допомогою шуруповерта викрутки необхідно зібрати дошки опалубки. Ці рамки встановлювати потрібно за рівнем вище нуля на 4-5 див. Далі перевіряються кути і діагоналі. Після цього потрібно залити другий шар цементного розчину. Опорні точки при цьому слід залишити відкритими (на схемі ви бачите їх закритими). Засипати землею їх слід тільки по завершенні повторного застигання розчину.

Після цих робіт (мається на увазі застигання розчину) демонтуємо опалубку. Ось фундамент пам’ятника і готовий. Період застигання залежить в цілому від марки цементу і пори року, погоди. Для літа досить 24 годин. Марочна міцність застиглого бетону досягається тільки через місяць.

Другий день

Наготовлюємо густий розчин для того, щоб накласти на застиглий фундамент в тому місці, де планується встановлення підставки. Установку підставки робимо по рівню. Після цього підготовлений розчин накладаємо в місця, де збираєтеся встановлювати бруси. Спершу відбувається монтаж довгих брусів, а після — коротких. Знову перевіряємо рівні і кути.

Далі, коли проводиться встановлення пам’ятників на могилу, слід щільно забити отвори в підставці, стели розчином. Шматок арматури 12 вставляється в отвір підставки. Але попередньо на ній варто встановити заготовлені бруски, на які будете ставити стелу (за схемою). Готуємо пістолет з герметиком, який необхідно нанести на підставку в тому місці, де стоятиме стела. Кількість повинна бути невеликим, щоб уникнути його потрапляння на площу, яка знаходиться поза зоною контакту деталей. Ця умова обов’язково, так як видалення герметика — справа непроста.

Піднімаємо стелу і під кутом опускаємо її плавно на дерев’яні бруски. Отвір центруємо в стелі з арматурою. Коли арматура потрапить в отвір, піднявши повільно один край стели, прибираємо дерев’яний брусок. Так само прибираємо і другий з іншого боку. Робити це слід акуратно і повільно, щоб не утворилися відколи або інші пошкодження кромки виробу. Далі стела встановлюється по рівню. Слід затерти шви в кожному місці стиків деталей.

По завершенні монтажу всіх деталей порожнину всередині квітника слід засипати якісної землею.

Місце навколо пам’ятника благоустроюємо, вирощуємо квіти. Все, установка пам’ятників на кладовищі завершена.