Матеріали для пам’ятників

Існує великий вибір пам’ятників на будь-який смак і фінансові можливості, починаючи від металевих і полімерогранітних, закінчуючи дорогими пам’ятниками з італійського мармуру.

Наша фірма, пройшовши всі етапи становлення в ритуальних послугах, зупинилася на пам’ятниках з граніту різних видів і родовищ для складних різьблених виробів.

Постараємося, враховуючи наш досвід розповісти вам про достоїнства і недоліки найпопулярніших видів пам’ятників. Почнемо з найбільш доступних за ціною і продовжимо за зростанням …

Пам’ятник з металу

Пам’ятник з металу — найдоступніший за ціною. Фотографію можна використовувати як кераміку, так і гранітну табличку з вигравіруваним портретом.
Переваги:
— Легкий, немає необхідності в масивній бетонній площадці. Досить забетонувати ніжки або залити стяжкою нижню частину пам’ятника.
— Дешевий, за умови простий і невеликий форми. Будь-які додаткові зміни форми найчастіше призводять до значного подорожчання, через якого вони порівнянні за ціною з наступними перерахованими пам’ятниками: полімерогранітнимі і з мармурової крихти.
— Вимагає невеликого догляду (фарбування в залежності від погодних умов раз в 1-3 роки)
Недоліки:
— Крадуть, на жаль, в нашій країні такі пам’ятники дуже часто вандали зрізають на лом.
Як варіант, зустрічалися пам’ятники з металу не пофарбовані, а покриті оракалом, за відгуками тримається не гірше фарби, а виглядає вигідніше.

Пам’ятник з полімерграніту.

Складається з гранітної крихти і високоміцного полімеру. Малюнок наноситься, як і на граніті, шляхом гравіювання.
Переваги:
— Пам’ятника можна надати практично будь-яку форму і висоту
— Легкість (в 4-5 разів легше аналога з каменю) немає необхідності в масивній бетонній площадці.
— Спочатку виглядає краще аналогічного пам’ятника з граніту, завдяки своєму більш однорідному кольором.
Недоліки:
— Через неможливість зробити товщину стінок деталей більше чотирьох сантиметрів, з часом, на яскравому сонці може деформуватися. З’являються здуття і провали.
— Вигоряє, з часом може пропасти гравірування практично повністю. Лікується підфарбовуванням портрета акрилової білою фарбою. Колір самих деталей залишається сірим.
— На стиках стінок можуть з’явитися тріщини.
— Легко займистість. Не радимо використовувати біля таких пам’ятників лампад або інших предметів що викликають загоряння.

Пам’ятник з мармурової крихти:

Пам’ятник з мармурової крихти: Складається з гранітної крихти та бетону. Фотографія використовується або на кераміці, або вставкою з гранітної таблички і гравіюванням.
Переваги:
— Надійніше полімерграніту при порівнянній ціні.
— Можливість також замовити різні форми.
— При хорошій якості деталей більш довговічний.
Недоліки:
— Якість пам’ятника з мармурової крихти неможливо перевірити. Так як його довговічність залежить від якості бетону, а так само якості промивки від пилу крихти перед заливкою у форми і «утрамбовки» готового виробу на вібро-столі. Так, два на перший погляд пам’ятника з мармурової крихти можуть простояти один 3 роки інший 20 років.
На жаль, ніякого контролю над якістю (крім чесності виробника) в нашій країні немає, а ціни через конкуренцію часто падають нижче окупності якісного пам’ятника з мармурової крихти. Тому, подібні пам’ятники бажано брати у перевірених часом фірм, хоча і це не дасть 100% гарантію якості.
Зі спостережень: суцільнолитих, без пустот всередині, пам’ятників з мармурової крихти на сьогоднішній момент практично не знайти, навіть армування використовують далеко не всі фірми, по можливості перевірте наявність арматури в формі. Це може бути видно з внутрішніх сторін деталей. Хоча, і це не дасть гарантію, що пам’ятник простоїть довго, так як залишається питання з промиванням крихти і якістю бетону.

Литий пам’ятник

Литий пам’ятник робиться з бетону або граніліту.
Для довідки: Граніліт це багатокомпонентний бетон (більш якісного замісу і з добавками сировинних матеріалів (в’яжучих і заповнювачів), різновидів, хімічних модифікаторів і активних мінеральних добавок, що підвищують його якості) — це в теорії. У практиці, знову ж, його якість рідко хто може перевірити. Візуально відрізнити литий пам’ятник з бетону і граніліту досить легко. У граніліта на поверхні проглядається легкий глянець, як при якісному залізненні і граніліт зазвичай фарбують в процесі виготовлення форми, а на бетон фарбу наносять в кінці. Тобто бетон — фарбований, а гранілітний бетон — кольоровий.
Переваги:
— Схожі з пам’ятниками з мармурової крихти.
— Форми часто використовують складніші через відсутність необхідності полірування кінцевого результату
— Широко поширене фарбування литих пам’ятників, що вигідно відрізняє їх від пам’ятників з мармурової крихти.
Недоліки:
— Через людський фактор, литих якісних пам’ятників менше, ніж з мармурової крихти.
Були випадки, коли литі пам’ятники через рік сипалися. За особистими спостереженнями, «граніліт» більш довговічний, але по ціновій категорії він вже критично близький до наступного вигляду пам’ятників з граніту, що робить його не дуже конкурентно-здатним саме в ритуальній сфері.

Пам’ятник з граніту:

Пам’ятник з граніту: Міцний, якісний і довговічний. На Україні налічується понад 30 видів граніту: від класичного чорного до червоного, сірого, і складних кольорів. Бюджетний варіант пам’ятника з граніту «під ключ» обійдеться вам приблизно від 2000 грн., Стандартний пам’ятник не складної форми з облицюванням і вазою приблизно 3500 грн., В ексклюзивних пам’ятниках ціни варіюються від 5000 грн. і вище.
Переваги:
— Граніт, будь-який граніт не вигоряє навіть на самому яскравому сонці, після його механічної поліровки, що виконується на нашій фірмі- виробнику.
— Камінь не піддається впливу несприятливих погодних умов.
— Гравіювання на камені не пропадає, як пропадає на полімерграніті з часом.
— Легкий у догляді, бруд легко змивається, дуже важко залишити подряпину навіть ножем, не дарма граніт часто використовують в будинках для стільниць.
— Можливо вирізка будь-яких форм і розмірів, з граніту так само роблять барельєфи і статуї.
Недоліки:
— Вага. Кубічний метр граніту важить від 2,5 до 3 тонн, стандартна стела розміром 100 * 50 * 8 важить приблизно 130 кг. Підставка під неї 20 кг. Надгробна плита 90 кг, тому якщо ви вирішили поставити саме гранітний надгробок, почекайте, хоча б півроку, поки земля дасть достатню усадку.
— Через свою твердость граніт досить крихкий камінь і легко сколюється, що унеможливлює опрацювання дуже дрібних деталей при різанні, як наприклад, можна було б вирізати на мармурі.
— До умовних недоліків можна віднести фактуру каменю, як таку, в граніті можуть зустрічатися незначні вкраплення слюди або жил. Такі камені не є браком. Найякіснішим гранітом вважається граніт Букинського родовища, слюда практично відсутня, скол світліше інших видів граніту, що дає більш контрастний і живий портрет при гравіруванні, основний тон трохи темніше стандартного граніту. Ціна Букинського граніту в середньому дорожче стандартних сортів граніту на 40-50%.
Примітка: Так само, при використанні граніту на стільниці, враховуйте його умовну крихкість, від падаючої тарілки він, звичайно, не розколеться, але відбивні краще робити не на ньому, є шанс відколоти шматок або отримати тріщину по всій довжині.

Мармуровий пам’ятник:

Мармуровий пам’ятник: Через відсутність в Україні прийнятних мармурових кар’єрів, ціна на мармур, за рахунок доставки і митниці, вище граніту.
Переваги:
— Основні переваги мармуру, щодо граніту, його однорідність і велика м’якість, яка необхідна для різання складних фігур, статуй, ангелів і т.д. Яка дозволяє створювати практично витвори мистецтва.
З граніту теж можливо вирізати вищеперелічене, але опрацювання буде трохи грубіше, як ми вже говорили, через його твердості.
Недоліки:
— Менший термін служби за рахунок його більшої м’якості, з часом мармур починає «текти» згладжуються дрібні деталі, втрачається опрацювання.
— Складний в догляді. Легко брудниться, без додаткової хімічної обробки, важко чиститься. Бажаний мінімальний захист, раз на рік обробляти всю поверхню речовиною типу «кристалізатор», який крісталізує кальцій що міститься в мармурі, покриття що виникне не дозволить бруду і воді проникати в камінь. Особливо важко переносить зиму, не дивлячись на полірування і кристалізатор йому не дуже корисний сніг і вологість.

Comments are closed.