Квітники

Квітник на могилу, як правило, встановлюють разом з пам’ятником. Це важливий елемент благоустрою поховання, він надає доглянутий вигляд і підкреслює межі могили. Квітник дозволяє в якості декору використовувати квіти, плитку або гравій.

Розміри, матеріали та види. Стандартні розміри квітника на могилу 100 на 50 сантиметрів. Звичайно, квітник на кладовищі може бути більше або менше зазначеного розміру. У чималій мірі це залежить від характеру поховання. Так, у сімейному меморіалі, що містить в собі кілька могил, можна встановити один великий квітник, або кілька маленьких.

Квітники бувають різної форми. Найпоширеніша — прямокутна. Зустрічаються так само закруглені або квітники нестандартної форми, з використанням різних геометричних фігур. Крім усього іншого, квітник на могилу може бути відкритим, закритим або частково відкритим.

Закриття квітника відбувається вже після його установки. Для цього може бути використана могильна плита або плитка з каменю. Закритий могильною плитою або плиткою надгробний квітник не вимагає догляду, завжди виглядає акуратно і красиво.

Квітник виготовляють з натурального каменю: граніту або мармуру. Гранітні квітники — найнадійніші і стійкі. Граніт має високу міцність, мабуть, найвищою з усіх натуральних каменів. І хоча мармур не сильно поступається цьому каменеві за характеристиками, йому все ж не зрівнятися з твердістю граніту. Квітники з граніту будуть хорошим доповненням до будь-якого надгробку, однак, квітник краще всього вибирати під пам’ятник.

Використання квітника.

Сьогодні мало у кого знайдеться достатня кількість часу для частого відвідування кладовища та догляду за квітами. Тому або його засаджують не вибагливими квітами, або замовляють послугу по догляду за могилою. Як уже зазначалося вище, квітник можна закрити плитою або облицювати плиткою з натурального каменю. Завдяки зносостійкості каменю, могила не вимагатиме постійного догляду. Квітник засипають декоративним щебенем. Він часто використовується для декорування дачних ділянок, але в останні роки все більше впроваджується на кладовищі. Кольорові відтінки дозволяють розбавити тужливі, темні фарби кладовища. Так як щебінь виготовляється все з того ж натурального каменю, кольори не будуть яскравими, швидше пастельними, що буде доречним для використання в цьому сакральному місці.

Установка квітника на могилу починається відразу, після установки пам’ятника. Для цього знадобляться дві арматури, довжиною приблизно в 1 метр. Їх потрібно буде встановити в те місце, де буде квітник, на відстані 50 сантиметрів один від одного. На арматури впритул до пам’ятника встановлюють квітник, в розріз засипають 10 кілограм розчину для жорсткої зчіпки з пам’ятником. Після чого, квітник засипають землею. Якщо у вас немає досвіду в будівельних роботах, краще всього замовити послуги з установки. Замовити установку можна в тій же компанії, де ви замовили пам’ятник із квітником.

Comments are closed.