Ангели

Здавна люди вірили в те, що у кожного є свій ангел-охоронець, що захищає і оберігає його протягом всього життя. А відійшовши в інший світ, людина сама стає ангелом і охороняє спокій своїх рідних.
Ангел, як символ світлої душі

Картинки янголят на пам’ятник зустрічаються в різних формах і варіаціях. Найчастіше ангела малюють у вигляді маленької дитини з крильцями за спиною. Він може бути зображений у різних позах, з атрибутами в руках, такими як свічка, хрест, голуб, квіти та інші елементи.

Серед усього різноманіття малюнки ангела на пам’ятнику поділяють за типовою приналежності:

ангел скорботний
дівчина-ангел
сплячий ангел
ангел, що плаче
ангел, що молиться
ангел діва з немовлям та ін.

У більшості випадків роблять малюнки янголят на пам’ятник дітям, дівчатам і жінкам. Оскільки будь-яка маленька дитина — це маленьке янголятко, крихітне, наївне і беззахисне створіння, як маленький промінчик світла, що виділяє тепло і радість, але так рано покинуло нас.

Малюнок ангела на пам’ятнику виконують в основному дівчатам не заміжнім, відображаючи чистоту і непорочність їх душі. А жінки уособлюються з Богородицею — святою і небесною матір’ю. Тому на жіночих надгробках можна побачити скорботний або плачущий образ діви-ангела або з дитиною на руках. Сьогодні так само можна зустріти і чоловічі пам’ятники із зображенням на ньому ангела. На таких обелісках ангел представлений в образі скорботного чоловіка з крилами.

Пам’ятник, прикрашений гравіюванням або малюнком ангела, стає більш живим. Висловлює тиху світлу скорботу і самі добрі спогади про померлу людину. Крім того, ангел, зображений на постаменті стає хранителем душі покійного.

Comments are closed.